Cep Telefonu Manset

Samsung S9 Tasarımı ve Güvenliği

Samsung S9 Tasarımı ve Güvenliği

Samsung S9 Tasarımı ve Güvenliği

S9, son baharın Galaxy S8’ine hemen hemen aynı görünüyor, dolayısıyla bazı ilk direk olarak yanıt buldu. Ancak bu, telefonun ön yüzünün neredeyse tamamını kaplayan parlak, yüksek çözünürlüklü ekran sayesinde, rahatça tutabileceğiniz bir gadget’a 5,8 inç ekrana sığdırmayı mümkün kılan sofistike, zarif bir telefon. Yeni Samsung Galaxy S9 akıllı telefonunda görmek istediğimiz bir özellikti bu.

Bu hatta 6.2inç ​​ekrana sahip plus+ sürümü için de geçerlidir. Daha önce olduğu gibi, telefon kenarlarında eğimlidir.

Ekran, eskisinden daha fazla bir tuşa sahipti, bu yüzden yeni model geçen yıla göre daha az uzun. Ama hem eskiyi hem de yeni sürümü birlikte görmedikçe, bunu farketmek için çok zorlanıldı. En azından yeni bir renkte mevcut, leylak rengi mor, parlak siyah ve koyu mavi de mevcut.

En büyük görsel değişim, büyük bir gelişme, telefonun arkasındaydı. Geçtiğimiz yıl, Samsung parmak izi sensörünü önden arkaya doğru hareket ettirdi, ancak kameranın yanına garip bir şekilde yerleştirdi ve objektife yakın bir görüntüye büründü. Bu sefer, parmak izi sensörü kameranın altında ve kullanıcılar için rahatlık sağladığı gibi büyük beğeni kazandı.

Güvenlik ayarı

Artık iris ve yüz tanıma özelliğini bir arada birleştirerek daha hızlı ve güvenli bir kilidi açabilirsiniz. Bu iyi ama iPhone X yüz tanıma için standart belirledi ve Apple’ın çözümünü daha hızlı ve daha güvenilir buluyorum.

Yine de, sadece kilidini açmak için telefona bakmakla ilgili çok samimi ve kişisel bir şey var, çünkü telefonu açanın siz olduğundan emin olabiliyor fakat tartışmaya açık bir konu güvenlik açısından.

Samsung Galaxy S9 ayrıca, şifreler veya özel dosyalar gibi gizli tutulması gereken verileri saklayabileceğiniz bir Güvenli Klasöre de sahiptir. Ekstra koruma katmanı olarak, bu klasörün kilidini açmak için farklı bir parmak ayarlayabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bana Bildir  
Bildir