Teknoloji Haberleri

Rüzgar Enerjili Cep Telefonu Şarj Aletleri Üretilecek

Cep telefonu şarj cihazları, herhangi bir cep telefonunun ayrılmaz bir parçasıdır. Dünyada şarj cihazları bulunmayan cep telefonu yok. Piyasadaki yeni sofistike cep telefonlarının gelişiyle, telefon kullanıcıları şarj cihazlarına çok önem veriyorlar.

Rüzgar Enerjili Cep Telefonu Şarj Aletleri Üretilecek

Yani, insanlar her kamusal alanda kullanım halindeler, orada mobil şarj cihazları için bir yer var mı sorusu sürekli gidilecek mekanları dahi belirlemektedir. Ancak, iyi bir haber geliyor, Birleşik Krallık rüzgâr türbini uzmanları tarafından konvansiyonel bir elektrik kaynağından uzaklaşıldığında cep telefonu tamamen şarj etme problemi oluyor.

Turuncu rüzgar şarj cihazı prototipi, bir cep telefonunu iki saate kadar tamamen şarj etmek için depolanmış kinetik enerjiyi kullanır. Sadece 150 gram olan rüzgar jeneratörü, birçok güneş enerjili telefon şarj cihazına (gece ve soğuk iklimlerde sınırlı işlevselliğe sahip) ve rüzgar ünitesine cevap verir.

Rüzgar şarj cihazı tekrar şarj edilebilir bir pile bağlanır. Cep telefonları daha sonra şarj etmek için ünite üzerindeki kontrol kutusuna bağlanabilir. Bu akıllı portatif jeneratörün ek bir özelliği, herhangi bir yere herhangi bir yere monte edilebilmesidir.

Eh, hafif rüzgar jeneratörü hala elektrik üreten rüzgar türbinleri yapımında uzmanlaşmış olan prototip aşamasında, küresel iletişim şirketi Orange tarafından tasarlanmıştır. Çalışmanın işlevselliğini gördükten sonra Orange, büyük bir sponsor olduğu son Glastonbury Müzik Festivali’nde açıklanacak bir prototip rüzgar şarj cihazını devreye almaya karar verdi. Prototip sadece dört hafta içinde tamamlandı ve yakın gelecekte piyasaya serbest bırakmak için bu portatif rüzgar jeneratörlerini seri üretme planları var. Birimlerin maliyeti henüz bilinmemektedir.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bana Bildir  
Bildir