İnternet

Net Framework nedir?

Net Framework nedir?

.NET çerçevesi (DotNet) bilgisayar dünyasının modifikasyonuna yönelik yeni bir Microsoft girişimidir. Daha spesifik olarak, büyük bir geliştirme araçları, sunucular, yazılım ve hizmetler kümesidir. Kullanıcı için temel avantajları, bilgisayarları ve programları ve bağlantı yazılım uygulamalarını bir araya getiren entegre bir bilgi alanının oluşturulmasıdır. Geliştiriciler için DotNet’in değeri, birlikte çalışabilirlik ve çoklu sistemlerin ve veri kaynaklarının sorunsuz bağlanabilirliğindedir. Bu, gerekli ürünleri hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmaları için onları güçlendirir.

Her şirketin BT departmanı yöneticisi, ticari süreçler hakkında hiçbir baş ağrısı olmaksızın, tüm ticari işlemlerini Internet üzerinden olağanüstü ortaklarla gerçekleştiren bir kurumdur. Bunun olması için, süreçler iyi tasarlanmış, kararlı olmalı ve hem yerel ağdan hem de Internet’teki herhangi bir bilgisayardan kolayca özelleştirilip kontrol edilmelidir. Cep telefonu, tablet, Dizüstü bilgisayar veya üst düzey iş istasyonu kullanıyor olsalar da, tüm çalışanların iş bilgilerine, E-postaya ve kişisel belgelere genel erişimleri olmalıdır.

Microsoft. Net’in Temelleri

Günümüzde, E-ticaretin hızlı geliştiği bir çağda, dijital pazar alanları oluşturmak için mevcut araçlar her zaman iş gereksinimlerini karşılamamaktadır. Bu alan için yeni araçlar geliştirerek büyük bir atılım XML Web hizmetlerine aittir. Uzun bir süre için bunlar harici yazılım tarafından sağlanan program mühendisliği hizmetleri tarafından kullanılmıştır.

Bir zamanlar evrensel bir bilgi depolama tesisi oluşturmanın ve onu her defasında yeni bir icattan farklı programlara entegre etmenin daha kolay olduğu ortaya çıktığında, ilk Veri Tabanı Yönetim Sistemleri ortaya çıktı. Bir sonraki adım, aynı anda geliştirme platformları olarak hizmet veren Lotus Notes ve Exchange gibi mesajlaşma ve işbirliği sistemlerinin oluşturulmasıydı. Daha sonra kullanıma girdi; mesajların iletilmesini sağlayan ürünler (Mesaj Odaklı Middleware); IBM MQSeries ve MSMQ gibi çeşitler oldu.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bana Bildir  
Bildir