İşletim Sistemleri Teknoloji Haberleri

iOS 13 Hakkındaki Detaylar Kesinleşti

Bilindiği gibi Apple şirketi, iOS 11 işletim sistemiyle yaşadığı problemlerden sonra iOS 12 işletim sisteminde yeniliklerden daha fazla sistem kararlılığına odaklanmış bir halde. Kısaca açıklamak gerekirse firma, gerçek yenilikleri bir Yukon kod adına sahip sonraki sürüm için saklamış olacak.

iOS 13 Özellikleri

Uzun bir süredir ismi geçmiş olan çapraz platform uygulamaları ise ilk defa 13. sürümle beraber gelecek gibi gözükmekte. Firmanın bir zamandır üstünde çalışmış olduğuyla alakalı söylentiler dolaşmış olan iOS ve
de Mac uygulamalarının bütün Apple cihazlar içerisinde çalışması beklenilenden birazcık daha ileri tarihe atılmış bir halde.

Tabii ki de Apple şirketi, iOS 12 isimli sürümünü kararlı bir duruma getirirken kullanıcıları bir takım ufak yeniliklerden hiç bir şekilde mahrum bırakmamış olacak. Şu anda bilinenlerin arasında yeni ve de gelişmiş bazı Animoji seçenekleriyle beraber Animojiler için FaceTime uygulaması desteği, yeni bazı özel ebeveyn kontrolleri, ebeveynlerin kendi çocuklarının cihazları tam olarak ne kadar zamanla kullandığını takip edebilecek olduğu Dijital Sağlık aracı ve daha çoğu bulunmakta.

iOS 12 işletim sisteminin duyurusu alışılageldik bir biçimde 4 Haziran tarihi içerisinde yapılacak olan Worldwide Developer Conference (WWDC) isimli 2018 etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek. Aynı etkinlik kapsamında macOS 10.14 işletim sistemi, tvOS 12 işletim sistemi ve watchOS 5 işletim sistemiyle alakalı ilk bilgileri tamamı ile öğrenmiş bulunacağız. Mobil işletim sisteminin kullanıcılar ile buluşmasının da 2018 iPhone modelinin akıllı telefonların çıkışıyla beraber bu senenin sonlarında olacağını daha şimdiden söylemek mümkün.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bana Bildir  
Bildir