İnternet

Firefox Çerezleri ve Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Firefox Çerezleri ve Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Bilgisayarların ve İnternet teknolojilerinin gelişiyle, hız ve verimlilik ile iletişim kurabilir, ayrıca internetten herhangi bir konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Her türlü mal ve hizmet için kredi kartı kullanarak internetten alışveriş yapabilirsiniz. Bu her şey çok iyi olsa da, gizliliğinizin aynı teknolojinin vicdansız kullanıcıları tarafından tehlikeye düşme olasılığı vardır.

Tüm avantajları için, teknolojideki bu ilerlemenin bir dezavantajı var. Kimlik hırsızları İnternet’i kişisel verileri çalmak ve faydalarından yararlanmak için aktif olarak kullanırlar. Bankacılık bilgileri, kredi kartı verileri ve e-posta kayıtları gibi yaşamsal verileriniz, bilgilerinize giriş yaparlarsa, risk olabilir.

Bu suç eylemine ulaşmak için iki ana yöntem kullanılmaktadır. Biri bilgisayarınıza casus yazılım yüklemektir, diğeri ise internet arama kayıtlarınıza bakmak için bilgisayarınıza girmektir. Bu nedenle, İnternet arama geçmişinizi korumak ve arama bilgilerini silmek için gerekli adımları atmanız önemlidir.

Mozilla Firefox, bugün kullanılan çok popüler bir internet tarayıcıdır. Diğer tarayıcılarla karşılaştırıldığında, daha kolay ve daha basit bir tarama deneyimi sunuyor. Diğer tüm tarayıcılar gibi, bu da internetteki her hareketinizi kaydedecektir. Bir web sitesini her ziyaret edip çıktığınızda tarih kaydedilir. Arama için kullanılan anahtar kelimeler de kaydedilir. Bu kayıtlar, İnternet faaliyetlerinizi öğrenmek için bilgisayarınızı veya bilgisayar korsanlarını kullanan diğer kişiler tarafından erişilebildiği için tehlikelidir.

Gizliliğinizi korumak için İnternet etkinlik geçmişinizi silmeli ve ayrıca tüm arama bilgilerini silmelisiniz. Bunu Mozilla Firefox ile yapmak için basit bir yöntem var. Araçlar menüsünü açıp, özel veri düğmesine basın. Yeni bir pencere açılacaktır. Tüm seçenekleri işaretleyin ve ardından tüm geçmiş bilgilerinizi silin.Ancak silme işlemi için kesin emin olmak istiyorsanız, sabit diskinizdeki dosyaları silmeniz gerekir.

İnternet arama geçmişinizin yanlış ellere geçmesini önlemek için, bunu kullanarak silebilirsiniz. Mozilla Firefox tarayıcısının dâhili temizleme aracı veya İnternet etkinlikleriniz ve arama kayıtlarınızla ilgili tüm verileri kalıcı olarak silecek üçüncü taraf bir yazılım programı da kullanabilirsiniz.


Kimler Neler Demiş?

avatar
  Bana Bildir  
Bildir