Donanım Haberleri Manset Teknoloji Haberleri

Apple’ın HomePod’uyla Tanışın.

Apple HomePod 9 Şubat’ta satışa çıkıyor. Herkesin merakla beklediği bu akıllı hoparlörün fiyatı ise 349 dolar Türk lirası ile 1308 TL

Apple HomePod 1

Apple’ın HomePod adını verdiği ve sesle kontrol edilebilen akıllı hoparlörü 9 Şubat’ta satışa çıkıyor. Apple yeni hoparlörü için 26 Ocak’ta ön sipariş almaya başlayacak. HomePod ilk olarak üç ülkede satışa çıkacak. Bu ülkeler ABD, Avustralya ve İngiltere. Önümüzdeki aylarda ise Almanya ve Fransa’da da satışa sunulması planlanıyor.

BuzzFeed’in haberine göre HomePod, piyasadaki en pahalı akıllı hoparlörler arasında. En yakın rakipleri Amazon Echo 100 dolar (375 TL), Google Home 129 dolar (484 TL), ve Sonos One 199 dolar (746 TL). Beyaz ve Uzay Grisi olarak iki renk seçeneğiyle satışa sunulacak olan Apple HomePod ise 349 dolar yani 1308 TL.

Apple HomePod 1 Apple HomePod 1 Apple HomePod 1

Apple akıllı hoparlörünü geçtiğimiz haziran ayında Dünya Çapındaki Geliştiriciler Konferansı’nda duyurmuştu. Rakiplerinin aksine ses kalitesini öne çıkaran Apple, akıllı hoparlöründe dijital asistanı Siri’nin aktivitesini diğer cihazlarına kıyasla daha kısıtlı tutacak.

Diğer akıllı hoparlörler gibi HomePod da akıllı ev kontrolü, hava durumu, sayaçlar, haberler ve genel bilgiler için ses komutlarını tanıyor.


1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Konuyan gelen yorumlar
0 Yorumlara gelen cevaplar
1 Takip edenler
 
En çok cevap verilen yorum
En yeni yorum dizisi
1 Yorum yazarları
mac Son yorum yazarları
  Bana Bildir  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mac
Ziyaretçi
mac

Her şeyim Apple. Apple hastasıyım kesinlikle alacam inşallah çok deli bir şeye benziyor